Elewacje zewnętrzne: nowoczesne technologie i materiały

Tynki zewnętrzne tworzą warstwę zabezpieczającą termoizolację. Po nałożeniu np. styropianu i jego zakołkowaniu do ściany nośnej tak, aby zapewnić wytrzymałość konstrukcyjną (kluczowym obciążeniem jest parcie i ssanie wiatru oraz ciężar własny okładziny termoizolacyjnej), zabezpiecza się go, nakładając na niego klej i siatkę zbrojącą z włókna szklanego. Sam styropian EPS nie ma dużej wytrzymałości na ściskanie, dlatego nie jest zbyt wytrzymałym elementem. Siatkę i klej gruntuje się i na tak przygotowane podłoże kładzie się tynki elewacyjne, tynki strukturalne – mogą to być tynki mineralne, akrylowe, silikonowe czy silikatowe.

Izolacja termiczna ścian zewnętrznych

Podczas budowy Twojego domu zastosujemy wyłącznie styropian grafitowy, który posiada aż o 25% lepsze właściwości izolacyjne od białego. A wszystko to za sprawą grafitowego koloru odbijającego promieniowanie cieplne.

 

Materiał ten pozwala znacznie skuteczniej utrzymać w domu odpowiednią temperaturę przez cały rok – zimą zatrzyma ciepło wewnątrz, latem powstrzyma mury przed nagrzewaniem.

Tynkowanie

Każdy z wyżej wymienionych rodzajów tynków ma różne właściwości związane z wytrzymałością mechaniczną, odpornością na korozję biologiczną, z oporem dyfuzyjnym. Na omawianą tu szeroko  energooszczędność ich wpływ jest znikomy, ponieważ ich głównym zadaniem jest zabezpieczenie warstwy termoizolacyjnej (styropianu lub wełny mineralnej) czyli ochrona przed czynnikami atmosferycznymi, zabrudzeniami i uszkodzeniami.

 

O trwałość muru doskonale dbają stosowane przez nas tynki silikonowe, które są odporne na działanie wody, ale nie blokują przenikania pary wodnej z budynku. Zabrudzone ulegają samooczyszczeniu podczas deszczu, dzięki czemu przez lata możesz cieszyć się ich intensywnym kolorem. Istnieje bardzo bogata gama kolorystyczna tynków, które możesz dobrać według własnego gustu lub zdać się na wizję projektanta.

Elewacje zewnętrzne a elementy ozdobne

Na elewacji domu można połączyć ze sobą różne kolory tynków. Można również nadać mu niepowtarzalny wygląd, wprowadzając elementy ozdobne z drewna, kamienia elewacyjnego, płytki elewacyjnej lub klinkierowej. Możliwości wyboru jest bardzo wiele.

 

Dzięki tym nowatorskim rozwiązaniom wykończenia ścian można uzyskać nowoczesny efekt końcowy. Odpowiednio dobrane elewacje zewnętrzne do projektu domu i okolicy pełnią funkcję dekoracyjną i mają duży wpływ na efekt pierwszego wrażenia z odwiedzanego domu. Budując z Domem Pełnym Energii możesz zdać się na ciekawy, gotowy projekt. Możesz również dopasować wzornictwo do architektury domu i okolicy z pomocą architekta lub po prostu przedstawić nam swoją wizję. My zrobimy resztę.

Zobacz również:

Fundamenty

Ściany

Stropy

Dach

Okna

Instalacje

Ocieplenie domu

Bezpłatna wycena budowy domu

Loading...
0
* Wymagane pola
Skontaktuj się z nami
Poznań
Warszawa
Wrocław
Łódź
Trójmiasto
Lubuskie

Zapraszamy do kontaktu.

ul. Kopanina 59
60-105 Poznań

Warszawa Północ

ul. Zabraniecka 8L
II piętro
03-872 Warszawa

Warszawa Południe

al. Krakowska 38
05-090 Janki

Zapraszamy do kontaktu.

ul. Kościerzyńska 10
51-416 Wrocław

Zapraszamy do kontaktu.

ul. Łąkowa 11
95-050 Konstantynów Łódzki

Zapraszamy do kontaktu.

ul. Wschodnia 1A/1
81-575 Gdynia

Zapraszamy do kontaktu.

ul. Kopanina 59
60-105 Poznań

Napisz do nas

{{ errors.first('name') }}
{{ errors.first('email') }}
{{ errors.first('phone_number') }}
{{ errors.first('location') }}
{{ errors.first('textarea') }}

{{ errors.first('rodo') }}